Přípravný sbor

Nová písnička pro přípravný sbor

Písnička Dostal jsem koníčka sivovraného.

Barva sivá je šedá.

Barva vraná je černá.

Jakou barvu má ten koník?

Audio ke stažení:

Tento týden se naučíme písničku Krtčí týden.

Určitě všichni krtka znáte. Alespoň toho z pohádek. Zahradníci krtka moc rádi nemají, protože jim ryje v záhonech a v trávníku si dělá hromádky, kterým se říká krtiny. Víte proč to krtek dělá? On si tak větrá svoje podzemní tunely ve kterých bydlí a když je v zimě velká zima, tak tam i spí. Ale když se trochu oteplí a půda rozmrzne, hned začne krtek dělat podél svého bydliště krtiny, aby si pustil domů vzduch. Proto bývá zjara na trávníku těch krtin hodně.

My se budeme učit písničku o krtkovi, který byl ale líný. A dělat krtiny se mu moc nechtělo.

Písničku vám někdo vytiskne a pak se ji budeme zase společně učit, podle audionahrávky, která bude na stránkách dnes večer, nebo zítra.

Audio ke stažení:

Nová písnička, kterou se tentokrát budeme učit, se jmenuje Slon .

Písničku vám někdo vytiskne, ale vy se můžete zase písničku naučit podle nahrávky, ve které vás písničku učím. Je to písnička veselá a myslím, že se vám bude líbit.

Doufám, že už umíte písničku o slepičce, kterou jsme se učili minulý týden. Tak ji o Velikonocích nezapomeňte někomu zazpívat a velikonoční svátky si hezky užijte.

Audio ke stažení:

Další písnička pro přípravný sbor

Moji milí zpěváčci. Posílám vám noty k písničce, která se teď bude hodit. I když máme letos Velikonoce pokažené tím, že na koledu s pomlázkou nebudete moci chodit, to přece nevadí. Můžete si zazpívat písničku o slepičce klidně doma. Naučíte ji třeba maminku, nebo tatínka a určitě za ni také něco dostanete. Třeba to vajíčko, které bude červené jako jablíčko.

Nejdřív se ji naučte jako básničku a já vám ještě pošlu audio nahrávku. Omlouvám se, zatím jsem vám poslala jen noty, nahrát jsem ji pro vás ještě nestačila. Ale zítra už určitě bude ke stažení a budete se ji moci učit i zpívat.

Audio ke stažení:

Nová písnička pro přípravný sbor

Tento týden se zkusíme podle nahrávky zase učit novou písničku.

Je to tentokrát písnička lidová a jmenuje se Pod jezem, nad jezem.

Písničku vám někdo vytiskne a vy si přečtěte slova.

Asi všichni víte co je to jez. Je to přepažení nějakého vodního toku, kde se zadržuje voda a pak odtéká dál tak, že padá z výšky pod jez. Tím se může stát, že se voda pod jezem kalí.

Co to je tolar? Děti často říkají dolar, ale to je jiné platidlo.

Tolar byla česká stříbrná mince. Když budete mít dnes 1 americký dolar, budete mít asi 25,- Kč.

Když budete mít 1 český stříbrný tolar, který se u nás razil v 16. století, budete mít dnes velmi drahou minci, která může mít hodnotu třeba i několika tisíc Kč, protože už má hodnotu historickou.

Tedy nebudeme si plést tolar a dolar.

Co je to hedvábí? To je velmi jemná látka. Dříve byla tato látka velmi drahá, protože to bylo hedvábí přírodní, které se vyrábělo z kukel housenky bource morušového. To je housenka, která se živí listy moruší. Ta když se zakuklí, omotá se dlouhým vláknem, které je velmi pevné a dá se použít k výrobě této jemné látky.

Tak jsme si vysvětlili slova, která jsou v písničce a kterým byste nemuseli rozumět a teď už se můžeme písničku učit.

Audio ke stažení:

Písnička pro přípravný sbor

Video ke stažení:

Když tygr spí https://www.youtube.com/…rD4 

Popelář https://www.youtube.com/…7uA 

Hasičská https://www.youtube.com/…px8 

Slůně https://www.youtube.com/…wmo

Milé děti.

Protože si v této době  nemůžeme ve škole společně zpívat, posílám vám písničky, které si můžete zpívat doma.  Myslím, že většinu z nich znáte, ale možná neznáte dobře slova. Tak si je můžete alespoň takto opakovat. S některými písničkami si můžete dokonce i zacvičit, nebo zatančit. Tak to zkuste. 

https://www.youtube.com/…NNQ

https://www.youtube.com/…o7U

https://www.youtube.com/…U3U

https://www.youtube.com/…kCs

https://www.youtube.com/…5BY

https://www.youtube.com/…IUE